Terapeuta uzależnień

W dzisiejszych czasach ogólna dostępność środków psychoaktywnych naraża nas na różnego rodzaju uzależnienia. Najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy z problemów które wywołuje uzależnienie a następnie skorzystanie z pomocy specjalisty, który pomoże uporać się z nałogiem.

Terapeuta Uzależnień w Centrum Medycznym Persona pomaga zwalczyć m.in:

$

Alkoholizm

$

Narkomanię

$

Lekomanię

$

Uzależnienie od tytoniu

$

Uzależnienie od hazardu

$

Seksoholizm

$

Pracoholizm

$

Zakupoholizm

R

Grażyna Babiarczyk

Specjalista Terapii Uzależnień

Magister pedagogiki w zakresie pracy socjalnej i resocjalizacji (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień, wydanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (nr certyfikatu: SP/0648/2011).
Ścieżkę zawodową rozpoczęła w 2002 r. się od wolontariatu i trwała do 2005 roku w ośrodkach stacjonarnych z terapią długoterminową dla osób uzależnionych. W 2006 roku pracowała jako terapeuta uzależnień w Ośrodku Sw. Metodego w Lechovicach w Republice Czeskiej. W latach 2007 – 2014 była związana zawodowo w Ośrodku Rehabilitacyjno – Readaptacyjnym Stowarzyszenia MONAR z terapią długoterminową. W okresie 2007 – 2012 pracowała również w Klubie Młodzieżowym, który powstał m.in. z myślą o profilaktyce uzależnień.
Od 2014 roku pracuje w systemie ambulatoryjnym z osobami uzależnionymi oraz ich rodzinami. Prowadzi konsultacje, porady terapeutyczne, porady diagnostyczne, psychoterapie indywidualną, psychoterapie grupową.
W pracy psychoterapeutycznej najczęściej wykorzystuje nurty: humanistyczny, poznawczo – behawioralny. Swoją pracę poddaję superwizji.
W życiu prywantym jest mamą 7 – letniego Ignasia. Interesuje się przyrodą, turystyką górską, biega po lesie. Kocha muzykę – gra na pianinie i djembe.

R

Małgorzata Tomaszewska

Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień

Małgorzata Tomaszewska – jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, specjalizuję się w terapii pacjentów uzależnionych od alkoholu (,także tych z głęboką destrukcją alkoholową). Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami bezdomnymi uzależnionymi. Od maja 2014 roku do października 2018 roku pracowałam na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Zielonej Górze (na oddziale dziennym również w roli koordynatora – kierownika oddziału). W poradni Uzależnienia od alkoholu prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości alkoholowej,
grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia.

W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując artykuły, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień. Jestem autorką m.in. artykułów: „Skrzywdzone dzieci. O dzieciach z FAS” w: Problemy Higieny i Epidemiologii 2010/91, „Kobieta w potrzasku – koalkoholizm: symptomy, objawy, charakterystyka” w: Psychiatria w Praktyce Ogólnolekarskiej 2006/2, tom6, „Idea klubu abstynenta…” w: Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia Zagrożenia i wyzwania, tom1 pod red. M. Plopy, Wydawnictwo Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, Elbląg 2005, „Alkohol kluczem do dorosłości?” w: Wychowanie na co Dzień 2005/10-11.

Ukończone szkolenia:

$

szkolenie z zakresu dialogu motywującego,

$

szkolenie: „Certyfikowany Partner Centrum Zdrowia Psychicznego”,

$

szkolenie z zakresu pomocy terapeutycznej dla osób uzależnionych z doświadczeniem traumy,

$

szkolenie podstawowe z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych (hazard, uzależnienie od Internetu, zakupoholizm),

$

szkolenie z zakresu pomocy parze dotkniętej problemem uzależnienia.

R

Teresa Rybszleger

Pielęgniarka

Nazywam się Teresa Rybszleger mam 56 lat
Jestem pielęgniarką z przeszło 35 letnim stażem pracy w zawodzie .
Posiadam, bogate doświadczenie zawodowe, oraz
wszechstronne wyszkolenie. Jestem specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego. Mam ukończone kursy badań fizykalnych oraz samodzielnego ordynowania leków. Posiadam kurs EKG. Także kurs opieki paliatywnej i opieki nad obłożnie chorymi. Ukończyłam kurs wypisywania recept.
Przez 20 lat pracowałam w WCO Poznań ul .Garbary 15
Mam długie doświadczenie w pracy w lecznictwie odwykowym. 
Przez 12 lat pracowałam na Oddziale Detoksykacji na ul .Podolańskiej 45 w Poznaniu.
Od 6 lat współpracuje z Prywatnym Ośrodkiem Uzależnień ARCUS w Golęczewie ul .Czereśniowa 44
Od 5 lat prowadzę własną działalność gospodarczą

Centrum Medyczne PERSONA

Zapraszamy do nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się Centrum Medycznego Persona w Swarzędzu. Oferujemy w nim szeroki zakres usług medycznych, obejmujących konsultacje z kardiologami, dermatologami, podologami, neurologami, neurologami dziecięcymi, urologami, ortopedami oraz stomatologami. Skorzystać można bowiem z szerokiej oferty usług wykonywanych przez naszych dentystów, między innymi takich jak: implantologia, ortodoncja, protetyka oraz stomatologia estetyczna lub zachowawcza. Specjalizujemy się również w prowadzeniu kompleksowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Do dyspozycji są bowiem nasi wysoko wykwalifikowani psychologowie, psychologowie dziecięcy, psychoterapeuci i psychiatrzy. Nasza pomoc skierowane jest także do osób leczących uzależnienia, dlatego stworzyliśmy Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Persona. Natomiast oprócz tego jest możliwość skorzystania również z pomocy wyspecjalizowanych dietetyków, alergologów i laryngologów.

 

Centrum Medyczne Persona dysponuje bowiem wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W wyniku czego oferujemy pacjentom ze Swarzędza możliwość udzielenia pomocy i porad medycznych w najszerszym zakresie. Oprócz tego nasze Centrum ma do dyspozycji także świetnie wyposażone gabinety i najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny do przeprowadzanie badań, który gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki poziom dokładności wyników. Usługi natomiast świadczymy Państwu zarówno prywatnie, jak i w ramach umowy z NFZ. Staramy się przy tym jednak zapewnić komfort naszym pacjentom poprzez elastyczne godziny przyjęć u specjalistów. Na tym jednak nie poprzestajemy, ponieważ nasz zespół lekarzy i specjalistów na bieżąco rozwija swoje kwalifikacje zawodowe, aby podnieść jakość oferowanych usług w naszym Centrum Persona. Zapewniamy, więc wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i specjalistów, którzy są do dyspozycji Pacjentów oraz świetnie wyposażone gabinety ze specjalistycznym sprzętem. Zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Medycznego Persona i do zarejestrowania się poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub telefonicznie.

 

Centrum Medyczne Persona proponuje swoim Pacjentom pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że najlepsze efekty daje leczenie stacjonarne. Zapewniamy całodobową, 28-dniową opiekę medyczną i terapeutyczną. W naszym ośrodku leczenia uzależnień dajemy możliwość terapii grupowej oraz indywidualnej, zależnie od potrzeb oraz indywidualnych preferencji Pacjenta. Nasi specjaliści dogłębnie zbadają przyczynę problemu oraz wskażą najlepszą drogę jego trwałego usunięcia. Leczenie uzależnień jest procesem długim i wymagającym, dlatego istnieje możliwość przedłużenia pobytu. Specjalizujemy się w terapii uzależnień różnego typu, jednak najczęściej spotykanym problemem jest alkoholizm. Leczenie uzależnień alkoholowych rozpoczynamy od detoksu. Podobnie jest w przypadku leczenia uzależnienia od narkotyków. Z organizmu Pacjenta, pod kontrolą lekarza i pielęgniarki, usuwane są substancje toksyczne, a terapeuta dba o jak najwyższy komfort psychiczny. Wsparcie w walce z nałogiem otrzymają u nas także osoby potrzebujące: leczenia uzależnienia od zakupów, leczenia uzależnienia od hazardu, leczenia uzależnienia od gier komputerowych. Dzięki autorskiemu programowi terapeutów uzależnień oraz psychoterapeutów otrzymają Państwo szybką i skuteczną pomoc.

KontaktO Nas

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl