Terapeuta uzależnień

W dzisiejszych czasach ogólna dostępność środków psychoaktywnych naraża nas na różnego rodzaju uzależnienia. Najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy z problemów które wywołuje uzależnienie a następnie skorzystanie z pomocy specjalisty, który pomoże uporać się z nałogiem.

Terapeuta Uzależnień w Centrum Medycznym Persona pomaga zwalczyć m.in:

$

Alkoholizm

$

Narkomanię

$

Lekomanię

$

Uzależnienie od tytoniu

$

Uzależnienie od hazardu

$

Seksoholizm

$

Pracoholizm

$

Zakupoholizm

R

Grażyna Babiarczyk

Specjalista Terapii Uzależnień

Magister pedagogiki w zakresie pracy socjalnej i resocjalizacji (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień, wydanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (nr certyfikatu: SP/0648/2011).
Ścieżkę zawodową rozpoczęła w 2002 r. się od wolontariatu i trwała do 2005 roku w ośrodkach stacjonarnych z terapią długoterminową dla osób uzależnionych. W 2006 roku pracowała jako terapeuta uzależnień w Ośrodku Sw. Metodego w Lechovicach w Republice Czeskiej. W latach 2007 – 2014 była związana zawodowo w Ośrodku Rehabilitacyjno – Readaptacyjnym Stowarzyszenia MONAR z terapią długoterminową. W okresie 2007 – 2012 pracowała również w Klubie Młodzieżowym, który powstał m.in. z myślą o profilaktyce uzależnień.
Od 2014 roku pracuje w systemie ambulatoryjnym z osobami uzależnionymi oraz ich rodzinami. Prowadzi konsultacje, porady terapeutyczne, porady diagnostyczne, psychoterapie indywidualną, psychoterapie grupową.
W pracy psychoterapeutycznej najczęściej wykorzystuje nurty: humanistyczny, poznawczo – behawioralny. Swoją pracę poddaję superwizji.
W życiu prywantym jest mamą 7 – letniego Ignasia. Interesuje się przyrodą, turystyką górską, biega po lesie. Kocha muzykę – gra na pianinie i djembe.

R

Małgorzata Tomaszewska

Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień

Małgorzata Tomaszewska – jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, specjalizuję się w terapii pacjentów uzależnionych od alkoholu (,także tych z głęboką destrukcją alkoholową). Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami bezdomnymi uzależnionymi. Od maja 2014 roku do października 2018 roku pracowałam na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Zielonej Górze (na oddziale dziennym również w roli koordynatora – kierownika oddziału). W poradni Uzależnienia od alkoholu prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości alkoholowej,
grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia.

W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując artykuły, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień. Jestem autorką m.in. artykułów: „Skrzywdzone dzieci. O dzieciach z FAS” w: Problemy Higieny i Epidemiologii 2010/91, „Kobieta w potrzasku – koalkoholizm: symptomy, objawy, charakterystyka” w: Psychiatria w Praktyce Ogólnolekarskiej 2006/2, tom6, „Idea klubu abstynenta…” w: Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia Zagrożenia i wyzwania, tom1 pod red. M. Plopy, Wydawnictwo Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, Elbląg 2005, „Alkohol kluczem do dorosłości?” w: Wychowanie na co Dzień 2005/10-11.

Ukończone szkolenia:

$

szkolenie z zakresu dialogu motywującego,

$

szkolenie: „Certyfikowany Partner Centrum Zdrowia Psychicznego”,

$

szkolenie z zakresu pomocy terapeutycznej dla osób uzależnionych z doświadczeniem traumy,

$

szkolenie podstawowe z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych (hazard, uzależnienie od Internetu, zakupoholizm),

$

szkolenie z zakresu pomocy parze dotkniętej problemem uzależnienia.

R

Teresa Rybszleger

Pielęgniarka

Nazywam się Teresa Rybszleger mam 56 lat
Jestem pielęgniarką z przeszło 35 letnim stażem pracy w zawodzie .
Posiadam, bogate doświadczenie zawodowe, oraz
wszechstronne wyszkolenie. Jestem specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego. Mam ukończone kursy badań fizykalnych oraz samodzielnego ordynowania leków. Posiadam kurs EKG. Także kurs opieki paliatywnej i opieki nad obłożnie chorymi. Ukończyłam kurs wypisywania recept.
Przez 20 lat pracowałam w WCO Poznań ul .Garbary 15
Mam długie doświadczenie w pracy w lecznictwie odwykowym. 
Przez 12 lat pracowałam na Oddziale Detoksykacji na ul .Podolańskiej 45 w Poznaniu.
Od 6 lat współpracuje z Prywatnym Ośrodkiem Uzależnień ARCUS w Golęczewie ul .Czereśniowa 44
Od 5 lat prowadzę własną działalność gospodarczą

Persona
NFZ logo
Mediraty

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl