W zakres protetyki wchodzi uzupełnianie zarówno utraconych tkanek zęba, pojedynczych oraz mnogich braków zębowych. Braki zębowe skutkują szeregiem konsekwencji z których zwykle pacjenci nie zdają sobie sprawy. Nieuzupełnione braki zębowe mogą prowadzić do zaburzeń zgryzowych, których dalszym następstwem mogą być choroby przyzębia i utrata zębów. U osób posiadających braki w uzębieniu, nawet te pojedyncze, zauważalna jest stopniowo pojawiająca się z czasem zmiana rysów twarzy. Skutkuje to powstawaniem w zdecydowanie większej ilości zmarszczek mimicznych oraz zaburzeniem w harmonii i profilu warg – ogólnie mówiąc przyspieszonym efektem starzenia się. Przy brakach zębowych niefizjologiczne napięcie mięśni twarzy będące następstwem zmiany sił w zgryzie może przejawiać się pogarszającą się wymową i opadaniem kącików ust. Poza względami estetycznymi deficyty uzębienia są przyczyną rozwijających się problemów na tle zaburzeń gastrycznych (chorób przewodu pokarmowego) będących wynikiem złego rozdrabniania pokarmów.

W zakresie protetyki oferujemy:

$

Uzupełnienia braków zębowych poprzez korony, mosty, protezy na implantach

$

Uzupełnienia braków zębowych poprzez protezy szkieletowe, szynoprotezy, protezy częściowe i całkowite

$

Rekonstrukcje i poprawę kształtu zniszczonych zębów poprzez zastosowanie wkładów koronowo-korzeniowych i koron protetycznych: kompozytowe, akrylowe, porcelanowe, pełnoceramiczne

$

Korygowanie kształtu i koloru zębów poprzez wykonywanie licówek (kompozytowych, porcelanowych lub pełnoceramicznych)

$

Rekonstrukcję zwarcia – zabiegi przywracające właściwe relacje zgryzowe

$

Szyny terapeutyczne

$

Aparaty przeciw chrapaniu

Centrum Medyczne PERSONA

Zapraszamy do nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się Centrum Medycznego Persona w Swarzędzu. Oferujemy w nim szeroki zakres usług medycznych, obejmujących konsultacje z kardiologami, dermatologami, podologami, neurologami, neurologami dziecięcymi, urologami, ortopedami oraz stomatologami. Skorzystać można bowiem z szerokiej oferty usług wykonywanych przez naszych dentystów, między innymi takich jak: implantologia, ortodoncja, protetyka oraz stomatologia estetyczna lub zachowawcza. Specjalizujemy się również w prowadzeniu kompleksowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Do dyspozycji są bowiem nasi wysoko wykwalifikowani psychologowie, psychologowie dziecięcy, psychoterapeuci i psychiatrzy. Nasza pomoc skierowane jest także do osób leczących uzależnienia, dlatego stworzyliśmy Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Persona. Natomiast oprócz tego jest możliwość skorzystania również z pomocy wyspecjalizowanych dietetyków, alergologów i laryngologów.

 

Centrum Medyczne Persona dysponuje bowiem wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W wyniku czego oferujemy pacjentom ze Swarzędza możliwość udzielenia pomocy i porad medycznych w najszerszym zakresie. Oprócz tego nasze Centrum ma do dyspozycji także świetnie wyposażone gabinety i najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny do przeprowadzanie badań, który gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki poziom dokładności wyników. Usługi natomiast świadczymy Państwu zarówno prywatnie, jak i w ramach umowy z NFZ. Staramy się przy tym jednak zapewnić komfort naszym pacjentom poprzez elastyczne godziny przyjęć u specjalistów. Na tym jednak nie poprzestajemy, ponieważ nasz zespół lekarzy i specjalistów na bieżąco rozwija swoje kwalifikacje zawodowe, aby podnieść jakość oferowanych usług w naszym Centrum Persona. Zapewniamy, więc wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i specjalistów, którzy są do dyspozycji Pacjentów oraz świetnie wyposażone gabinety ze specjalistycznym sprzętem. Zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Medycznego Persona i do zarejestrowania się poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub telefonicznie.

 

Centrum Medyczne Persona proponuje swoim Pacjentom pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że najlepsze efekty daje leczenie stacjonarne. Zapewniamy całodobową, 28-dniową opiekę medyczną i terapeutyczną. W naszym ośrodku leczenia uzależnień dajemy możliwość terapii grupowej oraz indywidualnej, zależnie od potrzeb oraz indywidualnych preferencji Pacjenta. Nasi specjaliści dogłębnie zbadają przyczynę problemu oraz wskażą najlepszą drogę jego trwałego usunięcia. Leczenie uzależnień jest procesem długim i wymagającym, dlatego istnieje możliwość przedłużenia pobytu. Specjalizujemy się w terapii uzależnień różnego typu, jednak najczęściej spotykanym problemem jest alkoholizm. Leczenie uzależnień alkoholowych rozpoczynamy od detoksu. Podobnie jest w przypadku leczenia uzależnienia od narkotyków. Z organizmu Pacjenta, pod kontrolą lekarza i pielęgniarki, usuwane są substancje toksyczne, a terapeuta dba o jak najwyższy komfort psychiczny. Wsparcie w walce z nałogiem otrzymają u nas także osoby potrzebujące: leczenia uzależnienia od zakupów, leczenia uzależnienia od hazardu, leczenia uzależnienia od gier komputerowych. Dzięki autorskiemu programowi terapeutów uzależnień oraz psychoterapeutów otrzymają Państwo szybką i skuteczną pomoc.

KontaktO Nas

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl