Psychoterapia

Psychoterapia polega na rozmowie oraz analizie problemu. Ukazuje utrudniające nam życie schematy i przekonania, które mogą być przyczyną aktualnych problemów. Jednak to od nas samych zależy, czy będziemy chcieli z nimi zerwać i dokonać zmiany. Sesje terapeutyczne objęte są tajemnicą, a każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie. Psychoterapeuta zawsze pozostaje bezstronny, co przekłada się na większą efektywność w pracy nad problemami. Właśnie dlatego nie powinni Państwo ograniczać się do rozmów z przyjacielem. Bliska osoba, która jest emocjonalnie zaangażowana w relację, nie potrafi patrzeć na dany problem obiektywnie. Psychoterapeuta natomiast zachowuje dystans, a przy tym jest w stanie okazać empatię.

W Centrum Medycznym Persona prowadzimy:

$

psychoterapia indywidualna

$

psychoterapia par

$

psychoterapia grupowa

$

psychoterapia dzieci i młodzieży

$

poradnictwo seksuologiczne

$

walka z uzależnieniami

Ponadto nasi psychoterapeuci wpierają także leczenie uzależnień i udzielają poradnictwa seksuologicznego.

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci i młodzieży wymaga ścisłej współpracy rodziców bądź opiekunów prawnych z psychologiem, którzy muszą pracować z podopiecznymi również między sesjami. W zależności od problemu psychoterapia może przyjąć formę spotkań indywidualnych bądź grupowych. W przypadku maluchów prowadzona jest często w postaci zabawy z elementami muzyki, rysunku czy gimnastyki. W pracy z młodzieżą specjaliści wykorzystują zazwyczaj psychodramę, dzięki której młody człowiek uczy się nazywania swoich emocji i rozwiązywania problemów.

Centrum Medyczne Persona, zespół:

Agata Malecha

Psychoterapeuta

Irmina Bobowska

Psychoterapeuta

Joanna Ziobrowska

Psychoterapeuta

Grażyna Balde

Psychoterapeuta

Ewa Kosińska

Psychoterapeuta

R

Michał Wawrzyniak

Psycholog, Psychoterapeuta

R

Ewelina Wiszniewska

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą, psychologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Moja praca skupia się wokół pomagania tym, którzy pragną poprawić jakość swego życia, zrozumieć siebie i otaczający świat, chcą być szczęśliwymi ludźmi.

Codzienne zmaganie się z konfliktami, lękami i wyzwaniami powoduje często cierpienie, które nie musi towarzyszyć człowiekowi przez całe jego życie. Moim celem jest towarzyszenie ludziom w procesie zmian w ich życiu, bo przejście przez to z psychoterapeutą jest bezpieczniejsze.

Psychoterapia jest możliwością autentycznego spotkania w bezpiecznych warunkach . Pozbycie się ciężaru własnych kłopotów w zaciszu gabinetu psychoterapeuty daje owoce. Są nimi poczucie ulgi, zobaczenie swoich problemów w innym, niż dotąd świetle, zmiana w postrzeganiu swego życia jako pasma udręk i nieszczęść. Daje to możliwość odważniejszego przejęcia kontroli nad własnym życiem.

Zapraszam do wspólnego przyjrzenia się temu, co jest dziś kłopotem.

Joanna Wojciechowska – Dusza

Psychoterapeuta

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz