Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

kontakt@centrumpersona.pl

577 820 300

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Persona powstał już ponad 10 lat temu, żeby pomóc wszystkim chorym w walce z ich nałogiem. Jego placówka mieści się w Swarzędzu niedaleko Poznania. Zapewniamy całodobową opiekę oraz intensywne zajęcia terapeutyczne, prowadzone zarówno w małych grupach, jak i indywidualnie. Leczenie stacjonarne jest najskuteczniejszą metodą walki z uzależnieniem behawioralnym. Prowadzimy je w oparciu o autorski program walki z nałogiem opracowany przez doświadczonych psychoterapeutów.

Już dziś zapraszamy do naszego ośrodka na 28-dniową podróż w głąb siebie u boku profesjonalnej kadry. Jeśli chcą Państwo przedłużyć swój pobyt – jest to możliwe. Będąc naszymi Pacjentami, nie figurują Państwo w żadnej bazie danych osób uzależnionych – gwarantujemy całkowitą anonimowość i wystawiamy zwolnienie na czas pobytu w ośrodku. Leczenie uzależnień od alkoholu czy narkotyków rozpoczynamy od detoksykacji organizmu, która pozwala na przerwanie tzw. ciągu, a przy tym łagodzi fizyczne i psychiczne skutki odstawienia używek. Cały pobyt w naszym ośrodku możecie Państwo sfinansować w systemie MediRaty.

 

Dlaczego my?

$

ponad 10 letnie doświadczenie w leczeniu uzależnień, poparte licznymi sukcesami

$

tylko certyfikowani terapeuci uzależnień

$

detoks pod okiem lekarza i pielęgniarki

$

terapia indywidualna i grupowa, w tym grupy tylko dla kobiet

$

zajęcia dodatkowe

$

opieka lekarza psychiatry, kardiologa, neurologa

$

komfortowe, domowe warunki pobytu

$

siłownia

$

zajęcia na basenie

$

dieta dopasowana do potrzeb Pacjenta, możliwa konsultacja dietetyczna.

Grupa tylko dla kobiet

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Persona powstał, żeby pomóc wszystkim uzależnionym. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w walce z nałogiem, to nasza doświadczona kadra z pewnością będzie mogła Ci pomóc. Już od ponad 10 lat skutecznie pomagamy osobom uzależnionym jak również wszystkim, którzy potrzebują pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej.

Leczenie stacjonarne jest najskuteczniejszą metodą walki z uzależnieniem. Naszym pacjentom zapewniamy całodobową opiekę, intensywne zajęcia terapeutyczne, prowadzone w małych grupach jak również indywidualne.

W naszym ośrodku prowadzimy skuteczną terapię uzależnień – wsparcie w walce z nałogiem w oparciu o autorski program terapeutów uzależnień oraz psychoterapeutów.

Twoim bliskim zapewniamy wsparcie psychoterapeutów.

Pamiętajcie każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Już dziś zapraszamy do naszego ośrodka na 28 dniową podróż w głąb siebie u boku profesjonalnej kadry. Jeśli chcesz przedłużyć swój pobyt – jest to możliwe.

Detoks

 

Detoks to odtrucie organizmu, pozwala samoistnie usunąć z krwiobiegu pozostałość toksycznych związków pochodzących z alkoholu etylowego i uzupełnić niedobory elektrolitów.

Celem detoksu jest przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego oraz złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków gwałtownego odstawienia alkoholu. Detoksykacja uzupełnia poziom płynów w organizmie. Pacjentom podaje się zestaw witam i minerałów.

W naszym ośrodku detoks odbywa się pod nadzorem lekarza i pielęgniarki.

Poprawnie przeprowadzona detoksykacja nie tylko oczyszcza organizm, ale również poprawia samopoczucie. Pomaga w pozbyciu się rozdrażnienia, niepokoju, lęku.

Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe to dopiero początek leczenia.

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu wyniszcza nie tylko samego chorego, ale i jego rodzinę. Zaczyna się zazwyczaj od konwencjonalnego stylu pica, które w pewnych okolicznościach może prowadzić do postrzegania alkoholu jako środka uśmierzającego ból emocjonalny. Jednak z czasem tolerancja na alkohol wzrasta, a ukojenie dyskomfortu psychicznego wymaga spożywania go w coraz większych dawkach. W ten właśnie sposób rozpoczyna się zwiastunowa faza choroby alkoholowej. Ludzie są wtedy skłonni do tworzenia specjalnych okazji do zakrapianych imprez i spożywania alkoholu po kryjomu. Z czasem choroba ta wchodzi w fazę krytyczną, w której uzależnieni piją aż do osiągnięcia stanu upojenia i odczuwają tzw. głód alkoholowy. Co prawda są jeszcze w stanie zachowywać okresową abstynencję, jednak wpadają przy tym w samooszukiwanie i usprawiedliwianie swojego zachowania. Ponadto coraz bardziej zaniedbują pracę i kontakty z bliskimi. Zaniedbanie leczenia alkoholików na tym etapie skutkuje przejściem choroby w fazę chroniczną. Objawia się ona tzw. ciągami picia, które zaburzają procesy myślenia, a niekiedy mogą powodować nawet psychozy.

Uzależnienia od narkotyków

Uzależnienie od narkotyków staje się jedną z coraz powszechniejszych chorób współczesnego społeczeństwa. Podobnie jak alkoholizm dzieli się na kilka faz: inicjacji, eksperymentu, regularnego zażywania i mocnego uzależnienia. Zażywanie niebezpiecznych substancji działa toksycznie nie tylko na organizm, ale także i na kontakty międzyludzkie. Nierzadko prowadzi również do problemów z prawem. Leczenie narkomanii wymaga dobrowolnej decyzji uzależnionego. Odstawienie narkotyków wiąże się często ze stanami lękowymi, depresją, zwiększonym pobudzeniem nerwowym, nerwobólami, a niekiedy nawet halucynacjami. Z tego właśnie względu terapia wymaga opieki psychologicznej.

Uzależnienia od hazardu

Uzależnienie od hazardu stanowi schorzenie przewlekłe i niewyleczalne. Niektórzy nazywają je ukrytym nałogiem, ponieważ nie generuje symptomów widocznych dla otoczenia na pierwszy rzut oka. Bardzo często dotyka osoby dobrze zarabiające, które z czasem popadają przez swój nałóg w długi, a niekiedy tracą nawet całe majątki. Uzależnienie od hazardu wpływa negatywnie na stosunki społeczne, w tym przede wszystkim na relacje rodzinne. Zazwyczaj prowadzi też do problemów zawodowych. Dla hazardzisty sensem życia staje się bowiem granie, przez co nabywa wiele cech psychopatycznych takich jak np. zdolność manipulacji.

 

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

R

Możesz swobodnie wybrać, co robisz ze swoim życiem. By zmienić swoją przyszłość, dokonaj zmian dziś.

Brian Tracy

Będąc naszym pacjentem nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych. Jesteś całkowicie anonimowy i bezpieczny. 

Wystawiamy zwolnienie na czas pobytu. 

Zapewniamy odtrucie organizmu (detoks) pod okiem profesjonalnych lekarzy. Gwarantujemy opiekę lekarzy psychiatrów w trakcie całego pobytu.

Zapraszamy Państwa do Ośrodka Leczenia Uzależnień Kliniki Persona.

Cały pobyt w naszym ośrodku możecie Państwo sfinansować w systemie MediRaty.

 

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz