Leczenie Uzależnienia od Zakupów

577 820 300

Leczenie uzależnienia od zakupów jest terapią jak każda inna. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zakupoholizm jest bardzo poważnym problemem, który częściowo można porównać do hazardu. Polega to na ciągłym kupowaniu różnych, często niepotrzebnych rzeczy. Dla zakupoholika wyprzedaże w sklepach trwają cały rok, a przyjemność sprawia sam moment kupowania. Po chwili dopiero pojawia się rozczarowanie i poczucie winy, a zakupy często nawet nie opuszczają sklepowej siatki. Niestety impuls pojawia się ponownie, a uzależniony po raz kolejny udaje się do sklepu i znów cała sytuacja się powtarza.

Efektem tego zakupoholik często popada w długi, pożycza pieniądze od znajomych, zaciąga kredyty i poświęca mnóstwo czasu także na myśleniu o zakupach. Istotnym krokiem w tym przypadku jest zdanie sobie sprawy z potrzeby poszukania pomocy. Centrum Persona dysponuje wykwalifikowaną kadrą znajdującą się w placówce w Swarzędzu. Osobom ze Swarzędza i okolic, cierpiącym na tę dolegliwość proponujemy zajęcia indywidualne, które szybko przynoszą efekty. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień od zakupów dlatego warto nam zaufać.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz