Leczenie Uzależnienia od Pracy

577 820 300

Presja otoczenia, chęć posiadania, osiągania sukcesów oraz wiele innych czynników sprawia, że coraz częściej spotykamy się z nałogiem jakim jest pracoholizm. Jest to rodzaj uzależnienia psychicznego prowadzącego do obsesyjnego wykonywania pracy, kosztem wszystkiego wokół. Uzależniony czuje się nieszczęśliwy kiedy nie wykonuje czynności zawodowych, nie potrafi się zrelaksować ani odpocząć. Zazwyczaj dzieje się to kosztem snu, wypoczynku oraz kontaktów z przyjaciółmi oraz najbliższymi. Wielu uzależnionych nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo niszczy w ten sposób swoje zdrowie oraz relacje rodzinne, dlatego pracoholicy rzadko szukają pomocy terapeutycznej.

Leczenie uzależnienia od pracy jest jednak niezbędne do walki z tym problemem. Centrum Medyczne Persona jest palcówką znajdującą się w Swarzędzu, w której specjaliści poprowadzą terapię w sposób efektywny i możliwie szybki. W zależności od wielkości problemu leczenie uzależnienia od pracy może przybierać różne formy. Swarzędzka placówka dysponuje również prywatnym ośrodkiem proponującym terapię stacjonarną z całodobową opieką.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz