Leczenie Uzależnienia od Narkotyków

577 820 300

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona w Swarzędzu pozwala osobie chorej zapanować nad swoim nałogiem. W tym celu jednak należy zdecydować się na terapię uzależnień, która ma na celu wypracować u chorego techniki polegające na radzeniu sobie z emocjami i problemami, a także zapanowaniu nad nałogiem. Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona na terenie Swarzędza zapewnia bowiem profesjonalne diagnozowanie przez terapeutów uzależnień i psychoterapeutów. Następnie chory może zdecydować się na leczenie uzależnienia od narkotyków, które będzie polegało na uczęszczaniu na terapie indywidualne i grupowe, a także na poddaniu się detoksowi narkotykowemu.

Polega on na odstawieniu przez chorego używek, dzięki czemu organizm chorego oczyści się z toksyn. Ważne jest to, ponieważ prawidłowo przeprowadzony detoks prowadzi do poprawy samopoczucia Pacjenta i zmniejsza jego rozdrażnienie. Dzięki temu, chory po wyjściu będzie mógł prowadzić spokojne życie bez konieczności sięgania po używki, ponieważ nabędzie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz