Leczenie Uzależnienia od Leków

577 820 300

Prywatne Centrum Medyczne Persona mieszczące się w Swarzędzu zajmuje się m.in. leczeniem uzależnienia od leków. Wykwalifikowany i doświadczony zespół terapeutów zapewni dokładne zdiagnozowanie problemu oraz zaproponuje terapię dobraną indywidualnie do każdego przypadku. Nasza swarzędzka placówka oferuje grupowe oraz pojedyncze terapie leczenia uzależnienia od leków. Gwarantujemy również doskonałą opiekę medyczną i wsparcie psychologiczne tak, aby każdy borykający się z tym problemem mógł jak najszybciej i najłatwiej się z nim uporać.

Pierwszym krokiem jest jednak zauważenie i rozpoznanie nałogu. Lekomania polega na braku umiejętności odstawienia leku, nawet jeśli zupełnie nie jest on potrzebny. Po długim czasie niekontrolowanego spożywania środków farmaceutycznych mogą również pojawić się skutki uboczne. Tego typu uzależnienie może prowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencjach – wyniszczenia organizmu, a nawet śmierci. Najbardziej uzależniająco działają leki nasenne, uspokajające, euforyzujące i środki z grupy opioidów.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz