Leczenie Uzależnienia od Hazardu

577 820 300

Centrum Medyczne Persona znajdujące się w Swarzędzu oferuje pomoc w leczeniu uzależnień od hazardu. Początkowo gry hazardowe wydają się bardzo niewinną rozrywką, dostępną pod wieloma postaciami. Hazardzistą nie nazywamy bowiem wyłącznie osoby uczęszczającej do kasyna. Uzależnić można się również choćby od zdrapek kosztujących kilka złotych. U grającego pojawia się dreszczyk emocji i zarówno wygrana, jak i jej brak prowadzi do podjęcia kolejnej próby. W efekcie uzależniony popada w niebezpieczną spiralę, która może skończyć się dla niego tragicznie.

Hazard jest rodzajem uzależnienia niewyleczalnego. Oznacza to, że hazardzista decydując się na wyjście z nałogu, nie może zagrać ponownie, ponieważ zawsze wymknie się to spod kontroli. Leczenie uzależnienia od hazardu polega na kompleksowej psychoterapii. Czasem łączy się ją również z leczeniem farmakologicznym. Specjalnie dla mieszkańców Swarzędza i okolic, cierpiących z powodu tej dolegliwości, przygotowaliśmy wyjątkowy i bardzo skuteczny program terapeutyczny.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz