Leczenie Uzależnienia od Gier Komputerowych

577 820 300

Leczenie uzależnienia od gier komputerowych w Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona w Swarzędzu polega na prowadzeniu terapii, która pozwala choremu poradzić sobie z nałogiem. Uzależnienie od gier komputerowych jest bowiem na liście chorób, a polega ono na patologicznym graniu i korzystaniu z komputera lub internetu. Niesie ono za sobą spore konsekwencje psychiczne, fizyczne, ale także ekonomiczne i społeczne. W obecnych czasach może on dotknąć zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzaj tego uzależnienia jest specyficzny, ponieważ ma on cechy behawioralne stanowiące uzależnienie od wykonywania konkretnej czynności.

Zaburzenie jest, więc kompulsywno-behawioralne, ponieważ polega na wykonywaniu powtarzających się czynności, które wywołują poczucie przyjemności lub satysfakcji. Osoba uzależniona w wyniku tego nie może tego przerwać, a z czasem wykonuje tego znacznie więcej lub częściej, tracąc w rezultacie kontrolę nad swoim zachowaniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy Prywatnego Ośrodka Uzależnień Persona znajdującego się na terenie Swarzędza, który poprzez terapię pomoże choremu zapanować nad swoim uzależnieniem i żyć z nim na co dzień.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz