Leczenie Uzależnienia od Alkoholu

577 820 300

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona w Swarzędzu pozwala na skuteczne przejście detoksu i poznanie technik umożliwiających funkcjonowanie bez konieczności sięgania po używki. W zakres leczenia uzależnienia od alkoholu wchodzi terapia indywidualna i grupowa, przeprowadzana przez terapeutów uzależnień oraz psychoterapeutów. Natomiast detoks ma na celu odtruć organizm i usunąć z niego toksyczne związki. Dlatego Ośrodek na terenie Swarzędza oferuje całodobową opiekę, dzięki której chory będzie mógł w bezpieczny sposób przejść cały proces. Dostanie bowiem wsparcie fizyczne w postaci opieki lekarzy i pielęgniarek, które będą uzupełniać braki elektrolitów, witamin i minerałów w organizmie chorego.

Dodatkowo również chory w tym czasie będzie uczęszczał na terapię na której nauczy się technik walczenia z nałogiem oraz radzenia sobie z emocjami i problemami. Odpowiednio prowadzone leczenie uzależnienia od alkoholu sprawi, że choremu poprawi się samopoczucie, samoocena, będzie mniej drażliwy, a przy tym nauczy się radzić z nałogiem w życiu codziennym. Terapia i leczenie z alkoholizmu jednak często nie dotyczy wyłącznie chorych, ale także ich bliskich. Dlatego Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona na terenie Swarzędza organizuje grupy wsparcia dla dorosłych dzieci alkoholików, dla współuzależnionych, a także rodziców.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz