Leczenie Uzależnień Behawioralnych

577 820 300

Swarzędzkie Centrum Medyczne Persona posiada doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień behawioralnych. Jest to grupa nałogów polegających na obsesyjnym wykonywaniu danego rodzaju czynności, nad którymi chory nie potrafi zapanować. W zaawansowanym stadium choroby, zachowania te wpływają na wiele dziedzin i obszarów codziennego życia. Często prowadzą do osłabienia relacji z rodziną, rezygnacji z odpoczynku i snu oraz problemów finansowych. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć uzależnienie od internetu, gier komputerowych, jedzenia, seksoholizm, zakupoholizm czy pracoholizm.

Niestety z roku na rok tego typu uzależnień przybywa. Pomimo tego, że nałogi te prowadzą do przykrych konsekwencji, często są akceptowane społecznie. Leczenie uzależnień behawioralnych w naszej swarzędzkiej placówce polega na odpowiednio dobranej psychoterapii grupowej lub indywidualnej. Ma ona na celu wyeliminowanie zachowań kompulsywnych i naukę panowania nad nimi w późniejszym czasie.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz