Leczenie Behawioralne

577 820 300

Leczenie behawioralne prowadzone w Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona w Swarzędzu, umożliwia skuteczniejsze leczenie depresji oraz zaburzeń lękowych, odżywiania, a także w innych problemach psychicznych. Leczenie behawioralne polega dokładniej rzecz ujmując na terapii poznawczo-behawioralnej według, której zaburzenia psychiczne wynikają z niewłaściwie wyuczonych reakcji na bodźce. Polega ona na uczeniu się modyfikować wyuczone zachowania, tak by pozbyć się uciążliwych zachowań, negatywnych reakcji, zaburzeń postrzegania świata lub samych siebie. W zależności od przypadku może być ona stosowana z dodatkowymi lekami lub osobno.

Na terenie Swarzędza Prywatnym Ośrodku Uzależnień Persona specjalizuje się bowiem w tej technice terapii, która w przeciwieństwie do większości skupia się wyłącznie na czasie obecnym i przyszły, ponieważ nie są tu poruszane dawne traumy. Przeprowadzana jest ona natomiast tam przez wyspecjalizowanych terapeutów i psychoterapeutów, którzy poprzez prowadzone terapie pomagają chorym zrozumieć swój problem i zachować samokontrolę. Dodatkowo technika ta pozwala wykształcić techniki pozwalające na prawidłowe radzenie sobie z emocjami i problemami.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz