Leczenie Alkoholizmu

577 820 300

Leczenie alkoholizmu jest oferowane w Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Persona w Swarzędzu. Prowadzi on terapie na podstawie autorskiego programu terapeutów uzależnień oraz psychoterapeutów. W zakres leczenia z uzależnienia od alkoholu wchodzi terapia indywidualna i grupowa. Szczególnie jednak w przypadku tego rodzaju nałogu jest bardzo ważny detoks. W wyniku tego ośrodek w Swarzędzu zapewnia leczenie alkoholizmu poprzez całodobową opiekę pod kontrolą lekarzy i pielęgniarek. W ten sposób Pacjent będzie mógł w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy, bez konsekwencji zdrowotnych gwałtownego odstawienia alkoholu.

Odpowiednio poprowadzony detoks sprawi, że organizm zostanie oczyszczony, a przy tym wpłynie to również na poprawę samopoczucia. Zmniejszy się po nim rozdrażnienie, niepokój oraz lęk. Dodatkowo Pacjent będzie wspierany także fizycznie poprzez uzupełnianie elektrolitów, witamin i minerałów w organizmie oraz psychicznie, dzięki odbywającym się terapiom. Podczas spotkań z terapeutą Pacjent będzie bowiem pracować nad poprawą samooceny i uczyć się jak radzić sobie z problemami, ale przede wszystkim jak walczyć na co dzień z nałogiem.

Uczymy jak żyć z uzależnieniem

Alkoholizm

Najpopularniejszy rodzaj uzależnienia w Polsce. Alkoholizm uznawany jest za chorobę, z którą można walczyć i wygrać.

Lekomanię

Uzależnienie od leków wywołujących stan psychiczny lub fizyczny. Jest to zjawisko bardzo groźne, często wywołuje skutki uboczne.

Narkomanię

Narkomania jest postępującą chorobą, która w skutkach wywołuje wyniszczenie organizmu a w niektórych przypadkach – śmierć.

Nikotyna

Uzależnienie od nikotyny jest chorobą przewlekłą oraz nawracającą. Dowiedz się jak z nią walczyć i wygrać korzystając z naszej pomocy.

Seksoholizm

Jest nałogiem tak samo jak alkoholizm czy narkomania. Również wyniszczający, doprowadzający do depresji, niekiedy zgubny dla związków. 

Pracoholizm

Objawia się obsesyjną potrzebą wykonywania pracy. Niestety często kosztem rodziny, snu, odpoczynku czy znajomych. 

Hazard

Niebezpieczne uzależnienie często powodujące utratę wszelkich dóbr, pogrążenie finansowe całej rodziny oraz problemy prawne.

Gry / Internet

Uzależniony traci kontakt z rzeczywistością, odstawia na bok stosunki międzyludzkie i obowiązki. Należy do grupy chorób uleczalnych.

Persona
NFZ logo
Mediraty

Rejestracja
577 820 300
kontakt@centrumpersona.pl

Centrum Medyczne Persona
ul. Kórnicka 75
62-020 Swarzędz